Computer27.02.2011

Eerste Ervaring MAC OS X Lion


eerste-ervaring-mac-os-x-lion.jpg
eerste-ervaring-mac-os-x-lion.jpg

Afgelopen dagen is er veel nieuws verschenen over OS X Lion. Het nieuwe besturingssysteem dat Apple de komende zomer op de markt gaat brengen. Woensdag heeft Apple het opengesteld voor ontwikkelaars en dus beginnen er langsaam overal screenshot op te duiken.

Gelukkig hebben wij een lezer die ook een developers account heeft. Hij heeft ons een paar screenshots gestuurd en zijn eerste ervaringen van OS X Lion van Apple.

[Jip van Kuijk] Gisteren heb ik het voor developers te testen nieuwe besturingssysteem van apple geïnstalleerd op mijn MacBook Pro. Leuk is dat dit al anders gaat dan voorheen. Het werkt gewoon als een app die je ophaalt via de App Store op je Mac. Deze bereidt dan het een en ander voor. Na een reboot installeert Lion verder, en is het klaar voor gebruik.

Er zijn een aantal nieuwe features, sommige meteen gaaf, aan de andere kan ik niet 1,2,3 wennen. Het scrollen is in tegengestelde richting, en in je dock zijn de “notificatie bolletjes” of een applicatie draait of niet verdwenen. Feature die ik zeker fijn vind werken zijn de nieuwe gestures. Met vier vingers kun je op je MacBook Pro naar links of rechts swipen om van Space wisselen.

Screen Shot 2011-02-26 at 3.50.47 PM

Ook het launchpad werkt fijn en heeft bij mij de “stacks” rechts op mijn dock van bijvoorbeeld de Adobe collection en iWork vervangen.

De full screen feature is ook handig. Je kan hiermee een aantal apps zoals bijvoorbeeld Safari, full-screen laten draaien. Het is eigenlijk gek dat dit nu pas in Mac OS X Lion is terug te vinden aangezien je in windows, al zo lang als ik me kan herinneren, je browser full-screen kan runnen doormiddel van F11.

Wat ik nog niet heb kunnen proberen is AirDrop. Hiermee zou je bestanden kunnen delen zonder gedoe met gedeelde mappen etc. Gewoon beide op AirDrop klikken en dan zie je elkaars mac vanzelf verschijnen.

Het “About This Mac” venster heeft ook een nieuw uiterlijk gekregen. Je hebt nu een venster met een aantal tabs.

  • De eerste tab is het Overview tab waar je de standaard informatie te zien krijg van je mac.
  • De tweede tab is het Displays tab. Hier zie je welke schermen er aangesloten zijn, op welke resolutie ze draaien en welke Grafische Processor ze gebruiken.
  • De derde tab is het Storage tab, hier zie je de schijfeenheden die in je Mac zitten, met er naast een overzichts balkje dat we kennen van de iPhones, iPods, en iPads in iTunes. Er staat netjes omschreven per schijfeenheid hoeveel GB er nog vrij is en hoeveel er verbruikt is en waar aan (Audio, Movies, Photos, Apps, Other of Free). Ook staat er welke optische eenheid er in je Mac zit en welke media het ondersteunt.
  • De vierde tab is het Memory tab. Hier staat hoeveel GB geheugen er is geïnstalleerd in je mac, en hoe het verdeeld is. 2×2 GB bijvoorbeeld. Er staat ook of er nog een geheugen slot over is of dat ze allemaal in gebruik zijn.
  • De vijfde tab is de battery tab. Hier staat wat informatie over de accu in je Mac (mits je een MacBook / MacBook Pro hebt). Er staat aangegeven of de accu normaal functioneert, en hoelang hij nog meegaat tot hij leeg is en hoelang het duurt tot hij vol is etc.
screen-shot-2011-02-26-at-3-51-45-pm.jpg
screen-shot-2011-02-26-at-3-51-45-pm.jpg

Hier nog twee screenhost van de nieuwe interface van CONTACTS en Mail.

screen-shot-2011-02-26-at-3-54-36-pm.jpg
screen-shot-2011-02-26-at-3-54-36-pm.jpg
screen-shot-2011-02-26-at-3-54-42-pm.jpg
screen-shot-2011-02-26-at-3-54-42-pm.jpg

Al met al allemaal nieuwe features. We blijven oefenen om alles onder de knie te krijgen. Toch allemaal net even anders.

Jip van Kuijk (@jipvankuijk) is Application Developer/ starting webdesigner / co-founder wottshop.nl / (hobby)photographer / PT.-Blogger / @millerr1603 ’s big brother /  / design geek.

Namens het StyleCowboys-team wil ik Jip van Kuijk bedanken voor het delen van zijn eerste ervaringen met De Nieuwe Leeuw van Apple!! Grrrr

Wil je zelf ook al met Mac OS X Lion werken dan kun je hier een developers account aanmaken voor $99.

Verder lezen over Apple

Apple lanceert drie nieuwe Apple Watches

Apple heeft op 9 september niet een, maar drie nieuwe Apple Watches gepresenteerd. Met de SE 3, Series 11 en Ultra 3 laat Apple zien dat er voor iedereen een passend horloge is, van een betaalbare instapper tot een robuuste alleskunner. Alle drie draaien ze op watchOS26 en krijgen ze slimme gezondheidsfeatures als een slaapscore en Workout Buddy, maar toch is er genoeg onderscheid tussen de drie varianten.

Gadgets16.09.2025

Apple lanceert drie nieuwe Apple Watches

Ontdek de nieuwste specificaties van de iPhone 17

We zitten middenin de jaarlijkse iPhone-lancering en Apple voorziet zijn nieuwe iPhone 17 van verschillende nieuwe snufjes. Bovendien verschijnt het toestel in vrolijke, maar niet te felle kleuren. Een lancering om vrolijk van te worden, al valt of staat dat met de specificaties van het apparaat. Wat is er nu echt nieuw? En als je hem wil: hoe kun je voordelig iPhone 17 aanschaffen?

Gadgets12.09.2025

Ontdek de nieuwste specificaties van de iPhone 17

Dit is de iPhone 17-serie: Apple’s meest stijlvolle smartphones tot nu toe

Apple heeft in Cupertino de nieuwe iPhone 17-serie onthuld, en dit keer draait het niet alleen om kracht en prestaties, maar vooral om design en beleving. Vier modellen zetten samen de toon voor het komende jaar: de iPhone 17, de ultradunne iPhone Air, en de twee krachtigste modellen ooit, de iPhone 17 Pro en Pro Max.

Gadgets09.09.2025

Dit is de iPhone 17-serie: Apple’s meest stijlvolle smartphones tot nu toe

Apple Music Replay 2024: Jouw jaar in muziek is nu nog persoonlijker

Dit jaar is Replay vernieuwd met een aantal extra inzichten en opties om jouw muziekjaar te delen via sociale media, direct vanuit de app.

Lifestyle04.12.2024

Apple Music Replay 2024: Jouw jaar in muziek is nu nog persoonlijker

Bowers & Wilkins Pi6: draadloze in-ear oordopjes van hoge kwaliteit

De Bowers & Wilkins Pi6 zijn hoogwaardige draadloze oordopjes met uitstekende geluidskwaliteit, effectieve noise-cancelling en een comfortabele pasvorm.

Gadgets15.09.2024

Bowers & Wilkins Pi6: draadloze in-ear oordopjes van hoge kwaliteit

Dit zijn de verschillen tussen iPhone 16 en iPhone 16 Pro

Apple's nieuwe iPhones zijn gearriveerd. Dit zijn de verschillen tussen iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro en iPhone 16 Pro Max.

Gadgets11.09.2024

Dit zijn de verschillen tussen iPhone 16 en iPhone 16 Pro

​Deze muziek streamingdiensten zijn er allemaal

Je kent vast Spotify wel, misschien Tidal of Deezer, maar wist je dat er veel meer muziek streamingdiensten zijn? In dit artikel gaan we de verschillende streamingdiensten af om je te helpen een keuze te maken voor een s...

Multimedia15.11.2023

​Deze muziek streamingdiensten zijn er allemaal

iPhone blijft mooi: Apple kondigt iPhone 15 aan

Apple heeft de iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone Pro en iPhone 15 Pro Max aangekondigd. De nieuwe toestellen hebben onder andere nu een USB-C-poort, wat het een stuk makkelijker moet maken om een oplader van iemand ander...

Gadgets18.09.2023

iPhone blijft mooi: Apple kondigt iPhone 15 aan