De redactie van Stylecowboys is te bereiken via redactie@stylecowboys.nl
Terwijl de meeste makers van draagbare bluetooth speakersystemen bezig zijn met het maken van allerlei varianten voor elke situatie hebben de makers van de Soundot het anders aangepakt. De inmiddels tweede versie van de Soundot (de Ai-2) is zo ontworpen dat de speaker er niet alleen heel tof uitziet, maar ook zowel horizontaal als verticaal koppelbaar is met hetzelfde soort speaker.
Dat is op zich al een tof idee, maar de software aan de binnenkant van de speakers maakt het helemaal af. Je kunt met één Soundot gewoon stereomuziek afspelen, maar als je een tweede koppelt kun je elke speaker een kant laten doen. Als je er drie op elkaar zet verandert de software automatisch de tonen van de drie speakers zodat hoog, midden en laag meer de ruimte krijgen in hun eigen klankkast.

Je kunt zo allerlei formaties maken: klik er bijvoorbeeld drie naast elkaar voor een soundbar. Ga zo verder met meer speakers en je hebt een surroundset, want ze verbinden ook met elkaar als ze niet fysiek verbonden zijn. Die fysieke koppeling is gewoon om zonder enige handeling meer geluid te kunnen produceren.
Kickstarter
Het team achter Soundots heeft met de eerste set speakers al een hoop mensen overtuigd, maar toch moeten ze weer naar Kickstarter om deze nieuwe lichting speakers te financieren. Daar blijkt ook meteen dat je wel de hoofdprijs moet betalen voor de speakers: er van uit gaande dat de early birds tegen de tijd dat je dit leest weg zijn moet je toch 170 euro per stuk betalen, dus dan is het wel meteen duur. Als je er rap bij bent kun je er misschien ook nog twee voor 240 euro krijgen of zelfs drie voor 425 euro en dan wordt het meteen een stuk aantrekkelijker.
Natuurlijk is het wel zo dat je juist doordat het een modulair systeem is er nu eentje kunt kopen, en op een later moment de collectie kunt uitbreiden. Dan is de prijs vergelijkbaar met die van andere bluetoothspeakers van dat formaat, maar heb je wel de vrijheid om als je ergens heen gaat één van de speakers van je ‘virtuele’ soundbar of speakersysteem mee te nemen naar buiten. Het enige voordeel is dat ze zich al met het vorige project bewezen hebben, dus dit is meer een aanschaf dan een gok. Het is de bedoeling dat de Soundots Ai-2 in december geleverd gaat worden, maar het zou natuurlijk ook gewoon begin volgend jaar kunnen zijn.
[Afbeeldingen © Soundots]
Verder lezen over Gadgets
Fashion19.11.2025
Swatch lanceert Holiday Collection 2025
Food18.11.2025
De Beast Blender, hét perfecte cadeau voor de feestdagen!
Gadgets17.11.2025
Sony komt met twee nieuwe accessoires voor de Alpha-cameraserie
Gadgets11.11.2025
Technics presenteert de SL-1200 Master Edition
Gadgets30.10.2025
7 leuke gadgets als kerstcadeau in 2025
Computer16.10.2025
GXTrust Xyra: het toetsenbord dat voelt alsof het voor jou gemaakt is
Gadgets10.10.2025
Plezier in je glas met de Seeger SuperSlush
Gadgets06.10.2025
Logitech brengt drie nieuwe gadgets uit voor de moderne werkplek
Verder lezen over Speaker
Gadgets11.08.2025
De Teufel MOTIV XL, een draagbare speaker met serieus vermogen
Gadgets07.05.2020
Maak kennis met de Sonos Arc, een stylish soundbar met geluid van bioscoopkwaliteit
Gadgets25.09.2019
Sonos introduceert eerste Sonos voor buitengebruik
Gadgets13.11.2018
HAY for Sonos-collectie combineert design met luisterervaring
Series & Films03.09.2018
IFA 2018: De Beosound Edge vindt het wiel opnieuw uit
Gadgets04.08.2018
Deze 1:1 replica HAL 9000 bluetooth speaker is helemaal af
"I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't let you not buy that."
Gadgets29.07.2018
Dé speaker voor serieuze F1-fans: een ultrasoft Pirelli band
Gadgets05.07.2018