
Ondanks de romantisering van het wonen in een loft, een loods of een kerk doe je daarin doorgaans een behoorlijke comfort-concessie. Niet in de appartementen in Dik Trom, een waterzuiveringstrommel in Amsterdam. Want juist in deze voormalige waterhouder aan de Tretjakovlaan is het wonen in stijl zonder inleveren.
In het Kröller Müllerpark in Amsterdam vlakbij het Sloterpark en de Sloterplas vind je deze voormalige waterzuiveringstrommel. De enorme waterhouder is door de beroemde architecten Dick van Gameren en Bjarne Mastenbroek omgetoverd tot een complex met zeven spectaculaire appartementen verdeeld over vier woonlagen, inclusief een gemeenschappelijke tuin en parkeerdek op de begane grond.

Dit object viel mij op door een aantal schitterende foto's van fotograaf Menno Alberts. Hij neemt ons mee in- en rondom de trommel en toont het interieur in het appartement van Paul Millward. Zoals je kan zien is alles ontworpen met het groter geheel in gedachte. De ronde betonnen wanden bundelen de rechte gevels met veel glas, donkere iroko houten kozijnen en volop groen; allemaal in harmonie met elkaar.

|
|
|




Menno Alberts blijkt dan ook niet zo maar een fotograaf. Menno is een fotograaf met passie. Zijn specialisatie in landschap, stadslandschap en interieurfotografie komen dan ook duidelijk naar voren in de voorgaande beelden. Daarnaast blinkt de 33-jarige fotograaf ook uit in reis-, nacht- en zwart-wit fotografie, getuige zijn fotoboeken.

Menno's boeken "Views of Western Canada", "Cairo and the Western Desert" en "Amsterdam in zwart-wit" zijn overigens ook online in te zien.
m.d.a.: Menno Alberts (FotoXperience), Jerry Wijnen (Heule Makelaars), Paul Millward.