LG Cinema Screen met Smart TV in gebruik
LG heeft vorige maand haar nieuwe lijn televisies gepresenteerd met een, voor LG, geheel nieuw design. Waren het tot voor kort nog televisie met een standaard, zwart design, nu heeft LG duidelijk de stap gezet naar strakke lijnen met chroomafwerking. Een pracht televisie om te zien met een vernieuwde Smart TV interface en als grote voordeel passieve 3D brillen.
Het kiezen van een televisie vindt plaats op basis van het design en het merk. Uiteindelijk maakt het bij de keuze van een televisie dus niet meer zoveel uit. Als mensen mij vragen wat voor een televisie ze moeten kopen, zeg ik altijd dat ze samen met hun partner naar de winkel moeten gaan een een mooie uitzoeken zonder te kijken specificaties. Uiteindelijk moet je een televisie mooi vinden en deze LG Cinema Screens zijn dat zeker. Maar is dat alles?
Design
Als je op zoek bent naar een televisie dan is het vandaag de dag niet meer zo eenvoudig. Er is teveel keuze en alle merken hebben voor elk wat wils. Alleen LG was in mijn ogen iets achtergebleven qua design. Met de nieuwe LG Cinema Screen maken ze dat helemaal goed. Een stijlvolle televisie met een hele dunne rand en een bijzonder ontworpen voet waar het scherm boven zweeft.

Smart TV
Naast het design gaat de Smart TV functionaliteit een steeds belangrijkere rol spelen bij de keuzes van een televisie. Vroeger was het alleen het merk en het design, nu gaat de gebruikersinterface een steeds belangrijkere rol spelen. De LG Cinema Screen heeft een vernieuwde interface die zeer intuïtief werkt. Je Dashboard (homescreen) kun je aanpassen naar je eigen voorkeur. De indeling is overzichtelijk en inzichtelijk. Je kunt met je afstandsbediening navigeren, maar de nieuwe LG Cinema Screens kun je ook bedienen met de Magic Remote. Dit is een afstandsbediening die je kunt vergelijken met de afstandsbediening van de WII. Bijzonder aan de Magic Remote is dat je niet op het scherm hoeft te richten. Je kunt de aanwijzer (Magic Remote) gewoon naast je laten liggen als je op de bank ligt en toch de cursor bewegen op het scherm.
Magic Remote
LG past als eerste een Magic Remote toe om te navigeren in je Smart TV. Naast de aanwijzer kun je de Magic Remote ook gebruiken voor stemherkenning en scrollen. Daarnaast kun je natuurlijk ook gebruik maken van je iPhone App, LG Magic, en de standaard afstandsbediening.

Al met al heb je dus vele mogelijkheden om je LG Cinema Screen te bedienen: afstandsbediening, Magic Remote en je iPhone. Dit maakt het soms een beetje zoeken naar welke je nu zult gebruiken. Afhankelijk van de toepassing kies je automatisch voor de manier die jouw het handigste is. Vooral voor zoekopdrachten en wachtwoorden is de iPhone natuurlijk handig. Voor snel door de verschillende menu's en apps te navigeren, doet de Magic Remote het zeer goed doet.
Een nadeel van de Magic Remote is dat het soms lijkt alsof de verbinding verbroken is. De cursor is dan even weg maar op het moment dat je de Magic Remote weer beweegt komt hij, met een kleine vertraging, weer tevoorschijn.
3D
We moeten het natuurlijk even benoemen en een ding is duidelijk, 3D-kijken op een LG Cinema Screen is zeer plezierig. LG maakt als een van de weinigen gebruik van passieve 3D met lichte 3D-brilletjes die verkrijgbaar zijn in leuke kleurtjes maar ook gewoon strakke, stijlvolle brillen en opzetbrilletjes die je op je normale bril kunt vastklikken. De brillen zijn rond gepolariseerd waardoor je ook brillen van andere merken kunt gebruiken. LG heeft hiermee duidelijk een voorsprong op andere merken.


Dit betekent niet dat ik ook 3D kijk. Voor mij voegt 3D niets toe en is het te omslachtig. Daarnaast moet je ook een Blu-rayspeler hebben om 3D te kunnen afspelen. Die heb ik niet en ga ik waarschijnlijk ook niet meer kopen. Alles gaat tegenwoordig streaming via internet en fysieke films kopen doe ik al jaren niet meer. Wanneer ik al een film koop, is het via een Smart TV app als Videoland of UPC on-demand.
3D zal wel een keer doorbreken maar pas als er televisies zijn waarmee je 3D kunt kijken zonder bril. Tijdens de CES in Las Vegas hebben we hier al een paar voorbeelden van gezien, maar het is het nog niet klaar en te duur voor het grote publiek.
Smart Share
De Cinema Screen van LG heeft een nieuwe functionaliteit genaamd Smart Share. Hiermee kun je via de interface van Smart TV films bekijken die op je PC staan. Deze functionaliteit werkt goed alleen is de interface nog een beetje karig als je het mij vraagt. Wel is het mooi dat dit nu geïntegreerd is binnen Smart TV. Het duurt volgens mij ook niet lang meer dat we de tv aanzetten en via Smart TV kiezen wat we willen zien. Een optie is "live televisie kijken" zoals LG het nu noemt. De vraag is of we dat veel zullen doen. We gaan steeds meer gebruik maken van andere live mogelijkheden op een televisie. LG is hieer klaar voor.
Conclusie
De LG Cinema Screen is een prachtige televisie qua design en heeft een ruim aanbod aan bedieningsmogelijkheden voor het Smart TV gedeelte met de Magic Remote, iPhone App en normale afstandsbediening. Dit is tegenwoordig toch het belangrijkste onderdeel van een televisie. Zowel de Magic Remote als de iPhone LG Magic werken goed al is het in combinatie met de standaard afstandsbediening wel eerst even zoeken welke van de drie je nu moet gebruiken. Je zult gauw ervaren wat je zelf het handigste vindt.
Reageren
Laatste reacties
- Tim: Kijk, dat is nou handig! De ...
- Scheiden: Oei, nu moet ik snel ee...
- Serena: With 7 years factory expe...
- Roca Lumen: Volgens mij is die er...
- Tim Frederiks: Ontzettend gaaf vo...
- Bob: Zo simpel, maar zo briljant ...
- Mork: Beter beschikbaar worden?, ...
- Twan: Ziet er leuk uit, maar ik v...
- Smits: Ben erg benieuwd naar deze...
- domein kopen: Behoorlijk strak de...












Review: Ferrari headphones
Review: SONOS PLAYBAR
Review: Motörhead Phönes
Review Libratone Zipp met PlayDi...
Libratone Zipp met PlayDirect Ai...


















Reacties (13)
Toch apart dat er helemaal niet stilgestaan wordt bij de beeldkwaliteit wat uiteindelijk toch 1 van de belangrijkste overwegingen zou moeten zijn. Mooi design is leuk maar als het beeld tegenvalt ga je je er toch aan irriteren, zeker bij een tv die 10-20% duurder in de markt gezet wordt als vergelijkbare concurrerende modellen...
Di 15 mei 2012, 15:28
@Renik
Zoals ook aangegeven ging het meer om het gebruik maar ben met je eens dat ik wel iets had kunnen zeggen over de beeldkwaliteit. Die is super. Ik heb hem naast de Samsung D8000 gehad staan en ik vond het scherm van de LG zelfs scherper dan van Samsung. Contrast en kleur is natuurlijk ook een beetje afhankelijk van eigen smaak.
Wo 16 mei 2012, 11:37
@ Harold
Het is zeker goed dat er ook naar andere aspecten gekeken wordt maar om nu te zeggen: zoek maar een mooie uit en kijk niet naar de specificaties gaat een beetje ver in deze (prijs)klasses. Denk dat de meeste kopers van een tv uit deze topserie wel een goede beeldkwaliteit verwachten (naast een mooi design en functionaliteit) en uit verschillende forums en testen zijn er nogal wat issues opgemerkt aan dit topmodel (heb ik het over de LM serie).
Daarnaast vergelijk je een 2012 LG model met een 2011 Samsung model, das ook niet helemaal eerlijk ;) maar nogmaals het is zeker goed om een (gebruikers) review eens van een andere kant te benaderen...
Wo 16 mei 2012, 14:55
De iPhone app voor de 2012-series van LG heet LG Magic. Deze app werkt perfect en is zeer functioneel. Echter is deze alleen te downloaden in de US appstore. Je moet hiervoor dus een apple-ID hebben die gelinkt is aan een Amerikaanse account. Erg dom dat deze app niet wereldwijd te downloaden is. Ik heb de app gelukkig wel kunnen downloaden, er zijn websites die uitleg geven hoe je een US-account voor je iPhone kunt aanmaken, ook al heb je geen Amerikaanse credit-card.
Wo 5 sep 2012, 08:41
Dat de LG Magic app alleen in de US app store te krijgen is klopt niet. Mogelijk had M_Z een verkeerde link, als je zoekt in de appstore kun je hem gewoon gratis downloaden.
De gloedniewe Pathé thuis VOD crasht overigens wel als je met de LG Magic app het wachtwoord probeert in te voeren, maar dat zal een kinderziekte zijn van Pathé die ze er vast wel uit zullen halen.
Do 6 sep 2012, 22:12
Ik ben blij voor je dat jij hem nu wel in de NL-appstore hebt kunnen downloaden. Dan heeft mijn vraag aan Apple toch zijn vruchten afgeworpen. Zie hierbij het antwoord van Apple op mijn vraag om ervoor te zorgen dat ze hem ook zouden vrijgeven op de NL-store:
Unfortunately at this time Marc, the "LG Magic" is not available in the Netherlands iTunes Store at this time. However, Apple is constantly working with content providers to expand the iTunes Store catalog and to make more items available in more countries. I can't say when or if the "LG Magic" will be made available in Netherlands.
Do 6 sep 2012, 22:19
Wie weet de exacte link of naam om lg magic te downloaden in NL itune store. Kan hem nergens vinden.
Di 23 okt 2012, 10:52
@alexander
Hij is in Nederland nog niet te downloaden. Dit kan alleen als je een Amerikaans account zou hebben ;0
Hierbij de link van de Amerikaanse iTunes Store: https://itunes.apple.com/us/app/lg-magic/id509979485?mt=8
Di 23 okt 2012, 11:05
Hier kun je een filmpje zien over hoe de app werkt. Dit is schijnbaar een filmpje van de ontwerpers van deze app, dus ik heb daar ook eens een reactie op gedaan om te vragen deze beschikbaar te stellen in de NL appstore. Blijkbaar is ED hierboven toch te voorbarig geweest, hij is nog steeds niet in de NL store te downloaden en waarom is mij een groot raadsel !
Di 23 okt 2012, 11:10
http://www.youtube.com/all_comments?v=zjqhj49-ktA
Di 23 okt 2012, 11:10
Ik heb begrepen dat de LG MAGIC app binnenkort ook in NL is te installeren via itunes. Geeft LG zelf aan.
Weet iemand nog een oplossing om via USB stick een tv progr op te nemen? Of een webcam die compatible is anders dan die van LG en hetzelfde voor een toetsenbord?
Wo 7 nov 2012, 15:27
Goed nieuws. Haal net de app LG TV Remote binnen wat heel erg lijkt op LG Magic. Ben nog niet thuis dus kan niet testen of het keyboard, tv kijken, swappen etc werkt. Maar de moeite waard om binnen te halen en je ipad, iphone te gebruiken als remote. Wie heeft hem al getetst?
Do 8 nov 2012, 14:38
Hoe kan ik foto's muziek en video' delen met mijn iPhone iPad met smart share van LG. Het lukt me nu alleen via de app lgtvmedia. Maar ik kan niet rechtstreeks vanaf de tv met het link je smart share contact maken met mijn iPad of iphone. Wie kan me helpen?
Di 4 dec 2012, 18:32