Somfy: Je hele huis onder controle waar je ook bent

Somfy: Je hele huis onder controle waar je ook bent

Somfy is een bedrijf dat zich bezig houdt met motoren en besturingen voor o.a. buiten- en binnenzonweringen en rolluiken. Je zou ze niet direct in verband brengen met domotica maar niets is minder waar. Ze komen nu met de TaHoma, een router die via internet draadloos in verbinding staat met je huis. Door middel van de smartphone, tablet of pc kan de TaHoma worden aangestuurd en kun je er opdrachten mee geven aan de verschillende toepassingen in en rondom het huis.

De TaHoma valt onder Home Motion oplossingen, ofwel huisautomatiseringsoplossingen. Home Motion by Somfy houdt in dat je alle elektrische voorzieningen in en rond het huis kunt besturen via je afstandsbediening, laptop, tablet, smartphone of zelfs helemaal automatisch via sensoren of een tijdklok. Alle Home Motion producten, zoals buitenzonwering, rolluiken, screens, raamdecoratie en gordijnen, tuinhekken en garagepoorten kunnen op een eenvoudige manier worden aangestuurd. Je kunt er ook verlichting mee bedienen. Hiermee wordt het, ondanks dat ze uit de zonneweringen komen, toch een compleet domotica systeem voor diegene die een beperkt budget hebben.

Somfy Tahoma 079

Een belangrijke stap om dit te bereiken is de ontwikkeling van de io-homecontrol technologie, een radiografische techniek met het 2-weg principe. Deze technologie werkt volgens een 2-weg principe waardoor apparaten altijd feedback geven na een opdracht. In de praktijk betekent dat bijvoorbeeld bij het sluiten van een garagedeur, de rolluikmotor een signaal terug stuurt dat zegt: “Ik ben nu uitgerold en gesloten”.

Omdat alles digitaal is kun je natuurlijk ook “scenario’s” programmeren. Hiermee kun je meerdere producten tegelijk effectief beheren. Een scenario stelt ieder onderdeel van een productengroep op hetzelfde moment in op de gewenste afstelling. De scene “Goedemorgen” kan bijvoorbeeld de lamellen opentrekken in de keuken, de lichten aan doen in de badkamer en het alarm deactiveren, allemaal met één druk op de knop.

Alles is te bedienen via het internet met uw iPhone of iPad, voorzien van Somfy App, of gewoon vanaf je PC. Binnenkort komt er natuurlijk ook een Android App.

Met de TaHoma router krijg je de controle over:

  • elektrische zonwering en rolluiken
  • elektrische raambekleding en gordijnen
  • elektrische (garage)deuren en hekken
  • lichtschakelaars en dimmers
  • thermostaten/HVAC-systemen (medio 2012)
  • alarmsystemen (medio 2012)
Vorig jaar heb ik al eens een kijkje mogen nemen. Ik was te gast in het Home Motion Huis in de Villa Arena in Amsterdam. Een prachtige demo-ruimte waar je snel een overzicht krijgt wat er allemaal mogelijk is. Ik was onder de indruk en denk dat dit een goede ontwikkeling is. Domotica staat nog altijd te boek als een flinke investering in je huis. Door dit soort draadloze technieken wordt het betaalbaarder.
 
Domotica raakt versnipperd doordat iedereen zijn eigen techniek toepast . Je ziet dat de bedrijven als Samsung, SonyApple, Google, LG, en Philips allemaal de besturing in eigenhand houden binnen hun vakgebied audio, video en televisie. De komst van WiFi maakt het mogelijk op een redelijk eenvoudige manier bijvoorbeeld je televisie met je smartphone te bedienen. Ook het beluisteren van je favouriete muziek is op deze manier een fluitje van een cent geworden. De koppeling naar de hardware van je huis is voor deze bedrijven een stap te ver. Hier kan Somfy dus een rol spelen.
 
We gaan dus gesplitste domotica oplossingen zien. Een gedeelte zal betrekking hebben op de hardware van je huis en het andere deel op audio/video/televisie. De combinatie van één draadloze bediening voor alles in en rondom huis, ook wel domotica genoemd, zit hem dan in je smartphone of tablet. Via verschillende App's kun je de verschillende hardware dan op afstandbedienen. Domotica wordt hiermee een stukje eenvoudiger en minder kostbaar! Je smartphone of tablet worden het middelpunt.
 
 

Reacties (6)

 

    • Ger

    Ziet er interesant uit. Maar via het internet... als KPN als "zwaar beveiligd" al gehackt wordt dan is een "gewoon" huis een makkie...

    Ma 13 feb 2012, 12:18


    • DJ

    Veel domotica systemen bieden o.a. een mogelijkheid om het ook via internet aan te sturen. Een potentiële dief moet dus én IT-er zijn en weten dat er een dergelijk systeem in dat ene huis zit.

    En ja, als je kwaadwillend bent kun je zelfs inbreken op de site van het Pentagon of zoals vorig jaar op die van de belastingdienst (DigID). Oftewel ik zou me daar niet zo druk om maken :-)

    Di 14 feb 2012, 23:04


    • Piet

    Mooi en betekent dit dan ook dat mijn audio hiermee kan bedienen?
    Waar kan ik het zien en kopen ?

    Ma 20 feb 2012, 20:17


  • @Piet
    Je kunt je audio er niet mee bedienen, tenminste nog niet. Maar als je bijvoorbeeld een Sonos systeem hebt kun je dat ook weer met je iPhone bedienen. Bijna alle audio merken hebben inmiddels wel een iPhone app. Het leuk e van Somfy is dat het juist de hardware van je huis kan bedienen.

    Als je een kijkje wil nemen en meer wil leren kun je hier een kijkje nemen: http://www.homemotionhouse.nl/homemotion_house/

    Di 21 feb 2012, 17:00


  • Helaas,Domotica kan nooit goed gaan werken als je niet alle subsystemen met elkaar integreert.
    Een simpel voorbeeld: als ik mijn alarmsysteem een 'Arm Away' stuur, mogen wat mij betreft alle rolluiken op dat moment naar beneden (en de AV receiver ook, trouwens). Zie dat maar eens met een subsysteem-appje op je smartphone voor elkaar te krijgen.
    "Nee, daarin voorziet ons super-subsysteem helaas niet, meneer..."

    Kortom, alles wordt (weer) veel te simplistisch gepresenteerd: integratie is de sleutel, niet de remote die je gebruikt.

    Ma 5 mrt 2012, 01:04


    • DJ

    @TheOne Dit systeem biedt de ruimte om nog 2 protocollen toe te voegen. De mogelijkheden om dit ook daadwerkelijk toe te passen worden momenteel bekeken.

    Ma 5 mrt 2012, 08:47

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Zoeken

Follow us

Add to Google
  

Site by

Headlines

© 2013 Stylecowboys.nl - All Rights Reserved - All views and opinions expressed are those of the authors of Stylecowboys.

All trademarks, slogans, text or logo representation used or referred to in this website are the property of their respective owners. Sitemap

Hosted by Nines