Je Kraan bedienen met Handgebaren
Het lijkt bijna magisch maar met de nieuwste kraan van DuPont is het mogelijk om via handgebaren je kraan te bedienen zonder dat je deze hoeft aan te raken. Jasper Dekker studeerde Industrial Design aan de Technische Universiteit Eindhoven en ontwikkelde deze kraan voor zijn afstudeerproject.
Jasper heeft in november zijn mastergraad gehaald met het project: een keukenkraan die met betekenisvolle handgebaren wordt bediend. "Ieder gebaar met je handen heeft een betekenis", stelt Jasper Dekker. "Handgebaren rond de kraan maken combinaties van functies mogelijke: koud water, warm water, normale straal, harde straal of douchestraal."
Om water uit de kraan te krijgen moet je met je handen langs de zijkant van de kraan naar je toe bewegen. Het is de beweging van: breng mij water. Hoe sneller je hand beweegt hoe harder het water stroomt. Om de kraan dicht te draaien maak je de zelfde beweging maar dan in tegengestelde richting. Het is dan alsof je het water terug in de kraan duwt.
De technieken worden steeds verfijnder en breder toepasbaar. Dit soort ontwikkelingen zijn dan ook te verwachten en zetten andere mensen waarschijnlijk weer aan het denken voor nieuwe toepassingen. Op het punt van hygiëne is dit natuurlijk een uitkomst.
Reageren
Laatste reacties
- Arjan: Hi foremers, Ik ben nog s...
- Ferdinand: Sinds wanneer maakt Ap...
- Jip van Kuijk: Ziet er zeker goed...
- Kimberley: Ma wel mooi
- Kimberley: XD Jonges et is maar e...
- David Oppenheim: Simpelweg: ja! I...
- Alsatian: Ik vind hem nog best we...
- Danny van Kerkvoorde: Absoluut da...
- Johan de Graaff: Ik kan het verha...
- Harold: @Niek Sonos heeft een apa...









Home Entertainment Systeem made ...
iPad 2 of iPad 3…..kopen of wach...
Komt er een Apple HDTV of Apple ...
Witte Nokia Lumia 800 komt eraan
iWatch2: Apple-horloge van de To...














Reacties (2)
Wat ook een mooi voorbeeld hiervan is, is de microsoft Kinect. Je TV bedienen met handgebaren.
Za 3 jul 2010, 22:54
Het idee is zeker erg mooi. Ben benieuwd binnen hoeveel tijd het ook echt goed gaat werken, want het prototype dat ze tentoonstelden deed het niet echt goed :(
Di 23 nov 2010, 12:50